Salı, Ağustos 9, 2022
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaTeknoloji ve Yenilik DünyasıABD Federal Havacılık İdaresi, 5G kullanımını erteleme kararı aldı

ABD Federal Havacılık İdaresi, 5G kullanımını erteleme kararı aldı

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), 5G kullanımını ertelediğini bildirdi. FAA’nın açıklamasına göre, 5G teknolojisinin uçak sistemleri üzerinde etkisi olup olmadığı bilinmediği için 5G kullanımını erteleme kararı aldı.

Bununla beraber, ABD operatörleri AT&T ve Verizon, yeni C-band 5G tanıtımını askıya aldı. Öte yandan bu FAA kararı sektörde birçok tartışmaya neden oldu. Birçok telekomünikasyon şirketi bu karara şiddetle karşı çıkıyor.

Kablosuz iletişim ticaret organizasyonu CTIA’nın Başkanı ve CEO’su Meredith Attwell Baker, konu hakkında yorumlarda bulundu. Baker, 5G sinyallerinin havacılık ekipmanına bitişik spektrumda çalıştığına dikkat çekti. “American Airlines her gün bu ülkelere uçuyor. Böyle bir şey olsaydı görürdük. Amerika Birleşik Devletleri’nde, kablosuz ve diğer kritik spektrum kullanıcıları arasında var olan izolasyondan yüzlerce kat daha fazla olan koruma bandı adı verilen bir koruma katmanı ekledik” dedi. Öte yandan Kanada da benzer bir şekilde havaalanlarında 5G hizmetlerini kısıtlıyor.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR