Pazar, Şubat 26, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündemAsgari ücrette şok iddia: 6 bin TL

Asgari ücrette şok iddia: 6 bin TL

Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? 2022 Temmuz ayında asgari ücrete zam gelecek mi? Yılbaşından beri yaşanan yükselişin ardından işveren ve çalışanlar bu ve benzeri soruların cevabını merak ediyor. Sosyal medyada ortaya atılan “Asgari ücret 6 bin liraya çıkacak” iddiası ise en dikkat çekenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?

Asgari ücrete Temmuz’da ikinci zam gelecek mi? Asgari ücrete yeni zam gelecek mi? Temmuz ayının yaklaşmasıyla birlikte başta çalışanlar ve işverenler olmak üzere kamuoyunun genelinde bu iki sorunun cevabı merak edilip araştırılıyor. Peki, asgari ücrete zam gelecek mi? Merak edilip araştırılan sorularla iligili detayları ve peş peşe yapılan açıklamaları haberimizde derledik. İşte merak edilen detaylar…

ASGARİ ÜCRET ZAMMINA YEŞİL IŞIK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim” diye konuştu.

Bakan Bilgin, “Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var” dedi.

Enflasyon farkını içeren artışın bir benzerinin yapılacağını belirten Bakan Vedat Bilgin yaptığı açıklamada, “Burada bu gün Isparta’mız da bir diğer haberi daha vermek istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ’DEN ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ AÇIKLAMA

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’dan asgari ücretle ilgili son dakika çaıklama geldi. Yılmaz, konuyla ilgili “Asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağını göreceğiz. Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi” dedi

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR