Çarşamba, Mart 8, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaYaşam StilBergen’in yapımcısından yeni kadın hikâyesi

Bergen’in yapımcısından yeni kadın hikâyesi

Dünya savaşlarının yaşandığı bir dönemde Türkiyeli bir kadın olarak dans tutkusunun peşinden giden, dünyayı kendine hayran bırakan Emine Adalet Pee’nin çarpıcı hikâyesi yakın zamanda seyirciyle buluşacak.

Büyük ilgi gören, vizyona girdiği ilk 10 günde 2 milyon 650 bin kişi tarafından izlenen ‘Bergen’ filmi yapımcısını cesaretlendirdi. Orchestra Content, yeni biyografi projesi ‘Emine Adalet Pee / Kara Kâküllü Kız’ ile yine sıra dışı bir kadının gerçek hayat hikâyesini beyaz perdeye aktarmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin ilk oryantali, Konya’da Atatürk’ün karşısında zeybek oynayan, Kahire’de Ümmü Gülsüm’le sahneye çıkan, Berlin’de Hitler’in karşısında dans eden kadın casus, “Türk Mata Hari” yakın bir zamanda seyirci ile buluşacak.

Zeki Müren’in sık sık dinlemeye gittiği ve “Ona âşık olanlardan biriydim” diye söz ettiği Emine Adalet Pee, bütün şöhretine rağmen 1985 yılında Darülaceze’de öldüğünde yapayalnızdır.

Yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı, Şaziye Karlıklı’nın aynı adlı biyografik romanından uyarlanan projenin senaristliğini Zehra Çelenk yapıyor.

Dünya savaşlarının yaşandığı bir dönemde Türkiyeli bir kadın olarak dans tutkusunun peşinden giden, dünyayı kendine hayran bırakan Emine Adalet Pee’nin çarpıcı hikâyesinin danışmanı ise Tuğrul Eryılmaz.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR