Perşembe, Şubat 23, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaSGKÇalışma Bakanı’ndan 3.600 ek gösterge açıklaması

Çalışma Bakanı’ndan 3.600 ek gösterge açıklaması

Başta öğretmenlerin, hemşirelerin ve polislerin maaş ve emekli ikramiyelerinin artmasını sağlayacak ek gösterge çalışmalarında sona gelindi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) arasında devam eden “3.600 ek gösterge” müzakereleri dün bakanlık tarafından ertelenmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Kamu personelinin 3.600 ek gösterge için en kapsamlı düzenleme yapacağımızı ifade etmek isterim. Bu ayın sonunda bitirmiş olacağız. Ayrıntısını o gün paylaşacağız.” dedi.

EK GÖSTERGE HANGİ MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR?

3.600 ek gösterge düzenlemesi, dört meslek grubunu yani polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşireleri kapsayacak.

Düzenleme, meslek gruplarına göre farklılık göstermeyecek, bu meslekleri kapsayan tek bir düzenleme yapılarak, ek gösterge yükseltilecek. Böylece memurların ek gösterge cetveli belirlenmiş olacak. Bu düzenleme hem görev ücretinin hem de emekli maaşının artmasını sağlayacak. Ayrıca yeni gösterge ile kamuda yükselmenin de önü açılacak.

3.600 ek göstergeden yararlanacak din görevlisi, hemşire, öğretmen ve polisler olmak üzere 1,5 milyondan fazla çalışanın maaşında artış yaşanacak ve refah seviyesi yükseltilmiş olacak.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR