Çarşamba, Mart 8, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaCovid-19 GünlüğüCOVID-19 Pandemisini Yönetebileceğiniz İlginç Site

COVID-19 Pandemisini Yönetebileceğiniz İlginç Site

2020 yılı itibariyle hayatımıza giren ‘corona’ virüsü ile virüs odaklı oyunlar bir anda dünya genelinde popüler olmaya başladı. Özellikle corona oyunları yada bu tarz virüs oyunları indirme rekorları kırdı.

Bu yazımıza konu olan oyun ise bir matematik öğretmeni tarafından tasarlanan web sitesi üzerinden oynayabileceğiniz coronagame adlı oyun. Eğer sizde korona oyunları oynamak istiyorsanız bu oyun tam size göre.

Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan matematikçi Michael Benes ve arkadaşları tarafından geliştirilmiş oyunun içerisinde sizden beklenen tek şey önünüzdeki kısıtlama seçenekleri ve pandemi tablosuna bakarak belli başlı kararlar almanız.

Oyun içerisinde yönettiğiniz ülke tıpkı Çek Cumhuriyeti gibi 10 milyon nüfusa sahip bir ülke. Sizin verdiğiniz kararlara göre haraket edecek olan 10 milyon insana hastalığın gidişatına göre maske yasağı, okulları kapatma ve sosyal mesafe gibi yasaklar getirebilir hatta direk tüm ülke genelinde tam kapanma ilan edebilirsiniz.

Tabi burda belirtmemiz gereken nokta bir yandan da ülkenin sosyal durumunu da takip etmeniz, insanların mutluluğununu da düşünmeniz gerekmekte.

Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayıp Oyunu Oynamaya Başlayabilirsiniz.

Oyuna Başlamak İçin 

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR