Cumartesi, Şubat 25, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaBlockchain ve NFT DünyasıCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Kripto Para Talimatı Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Kripto Para Talimatı Geldi

Erdoğan, toplantıda metaverse, sosyal medya ve kripto paralar hakkında üç adımlı bir çalışma yapılması talimatı verdi.

Toplantıda, metaverse konusunun hassas olduğunu ve bu konuda önlemler alınması gerektiği vurgulandı. MYK’da metaverse, blockchain, kripto paralar ve sosyal medyanın bir bütün olarak ele alınması gerektiği değerlendirildi. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan metaverse ile ilgili olarak, “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” ifadelerini kullandı, bu konuda kendisinin de katılacağı bir “internet forumu” düzenlenmesi talimatı verdi.

Cumhurbaşkanının talimat verdiği internet forumu kapsamında kripto para, metaverse ve sosyal medya konusu derinlemesine incelenecek, alım satımların nasıl yapıldığı analiz edilecek. Özellikle de metaverse’te arsa alım satımları gözden geçirilecek. Ayrıca metaverse düzenlenecek çalıştaylateknolojik, felsefi, siyasi, ekonomik ve hukuki boyutlarıyla ele alınacak. Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda çalıştaya alanında uzman isimler de davet edilecek.

Edinilen bilgilere göre konuyla alakalı açıklamada bulunan AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, şunları söyledi:

“Yeni gelişmekte olan bu alanı da odağımıza aldık. Bu alanın Türkiye açısından çok boyutlu bir şekilde değerlendirmemiz gereken bir alan olduğunu düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımız ve toplumumuzun diğer paydaşlarının geniş katılımı ile bir forum düzenlemeyi planlıyoruz.”

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR