Perşembe, Şubat 23, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündemDamacana su fiyatları katlandı: Çeşmeler rağbet görüyor

Damacana su fiyatları katlandı: Çeşmeler rağbet görüyor

Damacana suyun fiyatı bazı markalarda 5 ayda 18 TL’den 30 TL’ye kadar yükselince pek çok kişi su ihtiyacını ormanlık alanların çevresindeki çeşmelerden karşılamaya başladı.

Sarıyer Mahallesi’ndeki çeşmeye gün boyu çok sayıda kişi geliyor. Gelenler, yanlarında getirdikleri damacanaları, pet şişeleri, çeşmeden doldurup, yollarına devam ediyor.

Getirdiği 4 damacanaya çeşmeden içme suyu dolduran Veyis Çelik, “Son zamlardan sonra mecbur kaldık. En son aldığımızda 26 liraydı, zam gelecekti. 30 olmuştur şu an. Bundan önce 14 liraya falan alıyorduk. Bu suyu çaya, içmeye kullanıyoruz. Tadı güzel fena değil. Tahlil yaptırmadık ama bilemiyorum, herkes alıyor. Diğer insanlara da güvenip kullanıyoruz” diye konuştu.

DAMACANA SU 30 TL

Yanında getirdiği 6 damacana ve çok sayıda 5 litrelik şişeyi çeşmeden dolduran Veysel Çıtak ise, “Marketten su almak istemiyoruz şu anda. Çok pahalı sular. Küçücük su 10 lira, damacanalar 28-30 lira. İnsanlar buradan doldurmak zorunda yani. Dar gelirliler ne yapsın 30 lira suya para mı versin? Belediye tarafından analizden geçiriliyor. Biz bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık. Marketlerdeki en kaliteli sulardan da çok iyi. Taşıması zor olsa da katlanıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR