Perşembe, Şubat 23, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaYaşam StilDevlet'ten 1700-TL destek!

Devlet’ten 1700-TL destek!

Devlet tarafından vatandaşları 1700-TL destek verilecektir. Devlet tarafından verilen bu yardımlar e-devlet üzerinden sorgulanmaktadır. Birçok vatandaşın yararlanabildiği bu 1700-TL olarak verilecek desteğin nasıl alınacağı merak konusu oldu. Peki 1700-TL yardım nasıl alınacak?

Ödemeler PTT’den nakit olarak yapılacak

Devlet vatandaşlara cenaze yardımı, yoksul ailelere yardım, çeyiz desteği ve eğitim masrafı gibi birçok destek sağlanmaktadır. Devlet tarafından sağlanan bu destekler ise e-devlet üzerinden sorgulanmaktadır. Devlet bu kez ise vatandaşlara 1700-TL destek verecektir. Devlet tarafından verilen bu destekler PTT aracılığıyla nakit olarak vatandaşlara ulaştırılmaktadır. 

E-devlet ile yardım sorgulaması nasıl yapılır?

Devlet tarafından verilen yardımları alıp alamadığımızı öğrenmek için e-devlet üzerinden sorgulama yapmak gerekmektedir. E-devlet üzerinden sorgulama yapmak için öncelikle giriş yapın ve arama kısmına SGK şahıs ödemesi yazıp arama yapın. Çıkan sayfada eğer isminiz yazıyor ise destek almaya hak kazanırsınız. Eğer isminiz yazmıyorsa yardım alamıyorsunuz. 

1700-TL destek nasıl alınır?

Devlet tarafından evde bakım ücreti 1798-TL olarak verilmektedir. Bu destek çeşitli kontrolleri yapılan ve kendisine bakamayacak düzeyde olan kişilere bakım karşılığında verilmektedir. Verilen bu 1798-TL destek 2022 yılında zam yapılabilir.  


SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR