Salı, Şubat 28, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaYaşam StilDubai'de 1750 Kişilik Dünyanın En Büyük Dönme Dolabı

Dubai’de 1750 Kişilik Dünyanın En Büyük Dönme Dolabı

Dubai’nin Gözü” anlamına gelen 1750 kişilik dev dönme dolap törenle açıldı.

Bluewaters Adası’nda bulunan Ain Dubai Dönme Dolabı, 250 metreye kadar yükselen ve her biri camla çevrili kapsülüyle dünyanın en büyüğü konumunda. Binenlere, Dubai’in 360 derecelik manzara panoramalarını sunacak.

21 Ekim’de halka açılan dönme dolap, 48 kapsül ile bin 750 ziyaretçiyi ağırlayabilecek ve 38 dakika boyunca dönecek. Dönme dolap ayrıca, özel günlerde etkinliklere ev sahipliği yapan altı VIP bölmesiyle birlikte yemek deneyimleri yaşatacak.

Yapımında 9 bin tondan fazla çelik kullanılan bu inanılmaz şaheser İngiltere’deki London Eye‘dan 2 kat büyük.

Ain Dubai

Dubai turizm ofisine göre, dönme dolap için, Eyfel Kulesi’ni inşa etmek için kullanılandan yaklaşık yüzde 25 daha fazla çelik kullandı. Kenar bölümleri, uzatıldığında yaklaşık 2 bin 400 km uzunluğunda kablolar kullanılarak yerinde tutuldu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ticaret merkezi Dubai kentinde inşa edilen dünyanın en büyük dönme dolabı, aynı anda 1750 kişiye hizmet verecek.

Ain Dubai (Dubai’nin gözü) adlı dönme dolap, kapsül şeklinde 48 adet kabinden oluşuyor. Bir turunu 38 dakikada tamamlayan Ain Dubai, ziyaretçilerine 360 derecelik kesintisiz şehir görüntüsü sunacak.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR