Pazartesi, Şubat 27, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaEkonomiElektriğe yüzde 100’ün üzerinde zam yapılması gerekiyor

Elektriğe yüzde 100’ün üzerinde zam yapılması gerekiyor

Karar gazetesi yazarı Kahveci, “Elektriğe normalde yüzde 100 üzerinde bir zam daha yapılması gerekiyor. Şimdilik fatura bütçeden karşılanıyor ama bu sürdürülemez. Bu fatura kapımıza gelecek” dedi.

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, “Bekleyen tehlike: Gıda ve elektrik” başlıklı yazısında elektriğin 1,65 lira olan satış fiyatının vatandaşlara 1,56 liradan satıldığını ifade etti. Kahveci, “Bu ne demek biliyor musunuz? Elektriğe normalde yüzde 100 üzerinde bir zam daha yapılması gerekiyor. Şimdilik fatura bütçeden karşılanıyor ama bu sürdürülemez. Bu fatura kapımıza gelecek.Bilesiniz” dedi.

4 yıllık enflasyonun yüzde 140, 4 yıllık gıda enflasyonunun ise yüzde 182 olduğuna dikkat çeken Kahveci şöyle devam etti:

“Gıda sektöründe soruna çok ciddi yaklaşılması gerekiyor. Tarlayı ekmek-biçmek büyük maliyet. Ama asıl sorunlardan biri de tarlada 1 lira markette 10 liraya çıkan maliyet zinciri.

Bugün pazarcı tezgahındaki kiralardan tutun, hallerdeki vergi ve harçlara kadar bir sorun yumağı içerisindeyiz. Taşımalı sistemle boşaltılan köylerden tutun, herkesin üniversiteli yapılmasına kadar giden tarladan kopuş hikayelerine… Makarayı artık sil baştan yeniden sarmamız gerekiyor”

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR