Çarşamba, Şubat 22, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündemElektrik zamlarına karşı dava açılıyor

Elektrik zamlarına karşı dava açılıyor

Açacağı dava için imza kampanyası başlatan Sol Parti’ye destek veren bir pazarcı esnafı, “700 lira elektrik gelmiş, bizi içeri alsalar ne olacak? İmza da atarız ismimizi de yazarız.” dedi.

Sol Parti, elektrik zamlarının geri çekilmesi için enerji şirketlerine dava açacağını duyurdu.

PROTESTOLAR DİNMİYOR

Elektrik zamlarına karşı protestolar devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları kendilerine gelen faturaları paylaşarak tepkilerini dile getirirken çok sayıda ilde de elektrik faturalarına karşı eylemler düzenlendi. Eylemlerde zamların geri alınmasından elektrik dağıtım işinin kamulaştırılmasına kadar çok sayıda talep dillendirildi.

Zamlara karşı Sol Parti’de harekete geçti. Sol Parti zamların geri alınması için dava açacaklarını, açacakları davaya da destek olmaları için yurttaşlardan imza toplamaya başladı.

“İMZA ATARIZ CANIMIZI MI ALACAKLAR?”

Ankara’nın Çankaya ilçesinde Esat Pazar Yeri’nde bir pazarcı, imza toplayan toplayan partililere, kampanyaya katılacağını belirterek zamlara tepki gösterdi. Pazarcı, “700 lira elektrik gelmiş, bizi içeri alsalar ne olacak? İmza da atarız ismimizi de yazarız. Daha ne yapalım kardeşim, canımızı mı alacaklar?”

İMAMOĞLU’NDAN PAYLAŞIM

Yüksek gelen elektrik faturaları hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu paylaşım yaptı. İmamoğlu, faturaların hafife alınamayacak durumda olduğunu söyledi. İmamoğlu’nun paylaşımında, “Elektrik faturaları gerçekten hafife alınacak gibi değil, çok yüklü. Hepimiz için öyle.” dedi.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR