Cumartesi, Mart 4, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündemEmekliler Ankara’ya yürümeye hazırlanıyor

Emekliler Ankara’ya yürümeye hazırlanıyor

Emekliler, maaşlarına ek zam yapılması ve temel tüketim ürünlerine yapılan zamların geri çekilmesi talebiyle 15-16 Nisan’da Ankara’ya yürüyecek. Emeklilerin ‘insanca ücret’ talebiyle başlatacakları Ankara yürüyüşü beş koldan gerçekleştirilecek.

Tüm Emekliler Sendikası, Emekliler ve Yaşlılar Meclisi ve Emekliler Dayanışma Sendikası tarafından oluşturulan Emekli Sendikaları Koordinasyonu, 15-16 Nisan’da 5 koldan Ankara’ya yürüyecek.

Emekliler, emekli maaşlarına insanca yaşanabilecek düzeyde ek zam yapılması, temel tüketim mallarına yapılan zamların geri çekilmesi ve emekli sendikalarının örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılması talebiyle yürüyüş yapacaklarını açıkladı.

YÜRÜYÜŞ MİTİNGLE SONA ERECEK

Demokratik kitle örgütleri ve halkın davet edildiği yürüyüş, Karadeniz kolu Hopa’dan, Akdeniz kolu Mersin ve Antalya’dan, Ege kolu İzmir’den, Marmara kolu İstanbul’dan ve İç Anadolu kolu Kayseri’den başlayacak.

İki gün sürecek yürüyüş ve miting boyunca temel tüketim ürünlerine yapılan zamların geri çekilmesi, emekli maaşlarına insanca yaşayabilecek kadar ek zam yapılması, emekli ikramiyelerinin yılda 4 defa birer maaş tutarında verilmesi, emekli sendikalarının örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılması ve savaş politikalarının son bulması başlıkları öne çıkacak.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR