Çarşamba, Mart 8, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündem‘Et artık gramla satılıyor’

‘Et artık gramla satılıyor’

CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, esnafı ziyaret etti. Bir kasap yurttaşların artık gramla et alabildiğini söylerken, bir kırtasiyeci ise bayram öncesi tek bir satış yapamadığını söyledi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, bayram öncesi Adana’da ziyaret ettiği esnafın sorunlarını dinledi. Enflasyon ve fahiş zamlar karşısında, yurttaşın alım gücünün eridiğini kaydeden Bulut, özellikle emekli yurttaşların ayın sonunu getiremediğine dikkat çekti.

150 GR ET… 

CHP’li Bulut’un ziyaretlerinin ilk durağı kasap reyonu oldu. Kasap esnafı, yurttaşın et alım gücünü soran Bulut’a, “2 kilogram, 3 kilogram et alan vatandaş, artık gramla almaya başladı. Yarım kilo et alıyorlar. 20 TL’lik, 30 TL’lik et alıyorlar. Bazı kesimler kebap yemeyi unuttu. 150 gram etle kebap olmaz. Bir aile için en azından 1 kilo et gerekir” şeklinde yanıt verdi.

CHP’li Bulut, ziyaret ettiği bir kırtasiyeciye de “Bayram geldiğinde emekliler torunlarına oyuncak alırlar. Bu bayram satışlar nasıl?” diye sordu.

‘DAHA BİR TANE BİLE SATIŞIMIZ YOK’

Satışlarda, geçtiğimiz seneye göre yüzde 100 düşüş olduğunu kaydeden kırtasiye esnafı, “Şu anda satışımız yok o derece. Çünkü fiyatlar 3’e katlandı. Normalde çocuklar gelir mesela patpat silahlar falan var bizde onlardan alırdı, onlar da yok. Hediyeyle ilgili bir satışımız yok. Daha bir tane bile satışımız yok bayramla alakalı. Sektör durmuş vaziyette çünkü fiyatlar katladı” diye konuştu.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR