Çarşamba, Şubat 22, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaTeknoloji ve Yenilik DünyasıFacebook, müzisyenlere ve içerik oluşturuculara 50.000 dolara kadar ödeme yapıyor

Facebook, müzisyenlere ve içerik oluşturuculara 50.000 dolara kadar ödeme yapıyor

Mark Zuckerberg, Temmuz ayında şirketin 2022’nin sonuna kadar içerik oluşturuculara 1 milyar dolar ödeyeceğini söylemişti. Bunun ardından şirketin Facebook’un Canlı Ses Odalarını kullanmaları için içerik oluşturuculara 50.000 dolara kadar ödeme yaptığı ortaya çıktı.


The Information’da yayınlanan bir rapor, bu paranın bir kısmının nasıl harcandığını ayrıntılarıyla anlatıyor. Facebook, müzisyenlere ve içerik oluşturuculara oturum başına 10.000 ila 50.000 ABD Doları teklif ediyor. Ayrıca konuklar için de 10.000 ABD Doları veya daha fazla bir ücret ödemeyi teklif ediyor. Bu ücret karşılığında Facebook, içerik oluşturuculardan en az 30 dakika uzunluğunda dört ila altı oturum düzenlemesini istiyor. Canlı Ses Odalarında yer alan ünlü isimler arasında şarkıcı Miley Cyrus ve komedyen Sherry Cola var. Ancak bu kişilere para verildiğine dair bir rapor yok.

Platformu kullanmaları için içerik oluşturuculara ödeme yapmak aslında bu endüstride çok yaygın. TikTok’un bu amaçla kullandığı Yaratıcı Fonu ve Snapchat’in Spotlight programı var. Öte yandan Twitter’ın Spaces için ücretli bir “hızlandırıcı” programı var. Neredeyse her büyük platform, bu amaçla insanlara bir tür finansal teşvik sunuyor. Görüşüne göre Meta da aynı şekilde çalışmalarına başlamış gözüküyor.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR