Cuma, Mart 3, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaEkonomiHillary Clinton, Biden Yönetimini Kripto Paraları Düzenlemeye Çağırdı

Hillary Clinton, Biden Yönetimini Kripto Paraları Düzenlemeye Çağırdı

Eski başkan adayı Hillary Clinton, mevcut ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimini kripto para piyasalarını düzenlemeye çağırdı.

Eski başkan adayı Hillary Clinton, mevcut ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimini kripto para piyasalarını düzenlemeye çağırdı. Clinton, Rusya veya Çin gibi ülkelerin yanı sıra devlet dışı aktörlerin her türlü teknolojiyi kendi çıkarları için manipüle edebileceği ve dünyanın rezerv para birimi olarak doları istikrarsızlaştırabilecekleri konusunda uyarıda bulundu.

Demokratların eski başkan adayı Hillary Clinton, Salı günü MSNBC ile yaptığı röportajda kripto para birimi hakkında konuştu. Daha önce haberini verdiğimiz üzere geçen hafta yaptığı kripto para açıklamasını detaylandırdı ve teknolojinin Çin ve Rusya gibi ülkeler tarafından ABD’yi baltalamak için manipüle edilebileceği konusunda uyardı. Clinton, konuşmasında kripto para piyasalarını düzenleme ihtiyacını vurguladı.

Eski başkan adayı, şunları söyledi:

“Biz sadece Çin, Rusya veya başkaları gibi her türlü teknolojiyi kendi çıkarları için manipüle eden devletlere değil, devlet dışı aktörlere de bakıyoruz. Ya devletlerle uyum içinde ya da kendi başlarına, ülkeleri istikrarsızlaştırıyor, doların istikrarını bozuyorlar.”

Clinton şu görüşleri dile getirdi: “Biden yönetiminin ele alması gereken pek çok büyük sorun var. Fazla zamanımız olduğunu düşünmüyorum ve bu nedenle onlardan duyduğum şeylere dayanarak, yapmaya çalışacaklarının tam olarak bu olduğunu umuyorum.”

Dışişleri eski bakanı ayrıca şunları kaydetti:

“Bilgi çağı için kesinlikle yeni kurallara ihtiyacımız var, çünkü mevcut yasalarımız, çerçevemiz, karşı karşıya olduğumuz şey için yeterli değil.”

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR