Çarşamba, Şubat 22, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaCovid-19 Günlüğüİsrail’den 10 ülkeye Omicron varyantı nedeniyle uçuş yasağı: Aralarında Türkiye de var

İsrail’den 10 ülkeye Omicron varyantı nedeniyle uçuş yasağı: Aralarında Türkiye de var

Omicron varyantına bağlı vakaların artışını önlemek amacıyla getirilen seyahat yasakları yarın akşamdan itibaren yürürlüğe girecek. Yasaklı bölgeden İsrail’e dönen vatandaşlara karantinaya alınacak.

İsrail hükümeti, Omicron varyantının yayılmasıyla ilgili endişelerini öne sürerek, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) dahil toplamda 10 ülkeye seyahat kısıtlaması getirileceğini açıkladı.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, “21 Aralık Salı gününden itibaren vatandaşlarımızın ABD, İtalya, Belçika, Almanya, Macaristan, Fas, Portekiz, Kanada, İsviçre ve Türkiye’ye seyahat etmeleri yalnızca özel izinle mümkün olacaktır”

Bennett, koronavirüs (Covid-19) aşısı olanlar ve hastalığı geçirenler de dahil olmak üzere yasaklı ülkelerden dönen tüm İsraillilerin en az 7 gün boyunca karantinada kalacağını belirtti.

Bennett, yabancı uyruklu kişilerin ise, özel hükümet komitesi onayı ile birlikte insani durumlar dışında ülkeye kabul edilmeyeceğini de söyledi.

134 KİŞİDE OMİCRON VARYANTI TESPİT EDİLDİ

Öte yandan İsrail Sağlık Bakanlığı, 134 kişide Omicron vakası tespit edildiğini, bunlardan 84’nün yurtdışından gelen ziyaretçilerden oluştuğunu ifade etti.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR