Pazartesi, Mart 6, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündemİstanbul’da ekmek 4,5 TL olacak: Zamlı fiyat ne zaman başlıyor?

İstanbul’da ekmek 4,5 TL olacak: Zamlı fiyat ne zaman başlıyor?

İstanbul’un birden fazla ilçesinde ekmeğin satış fiyatı 1 Mayıs’tan itibaren 4 liradan 4,5 liraya yükseltilecek.

Elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar ile un fiyatlarındaki artış sonrası vatandaşın normal ekmeğe ulaşması da zorlaşıyor. İstanbul’da ekmeğin satış fiyatı birçok ilçede 4,5 liraya kadar çıkacak.

Nisan ayı başında yapılan elektrik ve doğalgaz zamları sonrası maliyetlerin arttığını söyleyen Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, ürünlere her hafta zam geldiğini söyledi.

EKMEK ZAMMI NE ZAMAN?

Artan maliyetler karşısında son aylarda art arda fiyat artışı yapılan ekmeğe, 1 Mayıs’ta yeni zam geliyor. İstanbul’da 5-6 ilçede ekmeğin satış fiyatı 4 liradan 4,5 liraya yükseltilecek.

‘MAYANIN KİLOSU 350 LİRAYA ÇIKACAK’

Sözcü’de yer alan habere göre zamların maliyeti artırdığını söyleyen Kolivar, “Dondurma dolaplarını kaldırdık, kola dolaplarının fişini çektik” dedi.

Maya kilogram fiyatlarının 260 lira olduğunu, ay başından itibaren de 350 liraya çıkacağını söyleyen Kolivar, ürünlere her hafta zam geldiğini kaydetti. İstanbul’da ruhsatsız fırınların da çoğaldığını anlatan Kolivar, bunların da haksız rekabete neden olduğunu ve ekmek maliyetlerini yükselttiğini vurguladı. Mahkeme kararlarına rağmen ruhsatsız fırınların kapatılmadığını dile getiren Kolivar, kaçak fırınların kapatılması durumunda İstanbulluların daha ucuza ekmek yiyebileceğini savundu.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR