Pazartesi, Şubat 27, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaEkonomiKredi faiz oranlarında indirim! Kamu bankaları resmen duyurdu

Kredi faiz oranlarında indirim! Kamu bankaları resmen duyurdu

Kamu bankaları (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) resmen duyurdu! Kredi faiz oranlarında indirime gidildi. Kamu bankaları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın dünkü faiz indirimi kararının ardından harekete geçti. Kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gidildi. Konut kredilerinde indirime giden kamu bankaları, sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını, bugünden geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,20’ye, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,29’a düşürdü.

Kamu bankaları kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gitti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) dünkü faiz indirimi kararının ardından kamu bankaları da kredi faiz oranlarını düşürdü.

KREDİ FAİZ ORANLARINDA İNDİRİM

Bugün itibarıyla kamu bankaları, kurumsal kredi faiz oranlarında 100 baz puana kadar indirim yaptı.

Konut kredilerinde de indirime giden kamu bankaları, sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını, bugünden geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,20’ye, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,29’a düşürdü.

Kamu bankaları 25 Ekim’de de kurumsal ve konut kredi oranlarında indirime gitmişti.

GEÇEN AY DA 200 BAZ PUANA KADAR İNDİRİM YAPILMIŞTI

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından 22 Ekim’de kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştı.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR