Cumartesi, Mart 4, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaUncategorizedMetaverse evrenine yatırım için katıldılar: Snoop Dogg da artık bir kripto firmasında

Metaverse evrenine yatırım için katıldılar: Snoop Dogg da artık bir kripto firmasında

Ünlülerin kripto sektörüne ilgisi artarken Snoop Dog, Metaverse evrenine katkıda bulunabilmek için Outline Ventures’e katıldı.

Metaverse‘e olan ilgi artmaya devam ederken Snoop Dogg, Deadmau5 ve Shaun Neff gibi büyük isimler, Metaverse’ü hızlandırmak, start-up’lara yatırım yapmak ve tavsiyelerde bulunmak için önde gelen kripto VC firması Outlier Ventures’a katıldı.

Outlier Ventures, Base Camp Accelerator’ı 2019’da piyasaya sürmesinden bu yana, Crucible ve Biconomy gibi dünyanın dört bir yanından 100’den fazla proje için 250 milyon ABD dolarının üzerinde tohum finansmanı sağlanmasına yardımcı oldu. 

Yılın başlarında Outlier Ventures CEO’su Jamie Burke, gelişmekte olan Meta evreninin artan açıklık, birlikte çalışabilirlik ve fırsatlara yol açabilecek bir alan haline geleceğini gördüğünü söyledi.

Bir video röportajında ise şu ifadeleri kullandı: 

Metaverse birçok dizeden oluşuyor ve buradaki fikir, birleştirici bir şey olmasıdır. Bu tür bir Metaverse, bu meta-ekonomi, tüm bu farklı örneklerinin, bu dizelerin üzerinde yer alır.

Outlier Ventures’ın desteklediği Boson Protokol, katılımcıların NFT olarak arazi satın alabilecekleri Ethereum tabanlı merkezi olmayan Decentraland’da, takas edilemez , sürükleyici bir token pazarı inşa ediyor. 

Boson Protokol’ün kurucu ortağı Justin Banon verdiği demeçte şunları söyledi:

Kripto alanında şu anda büyük bir zaman ruhu var. Metaverse bize dijitalin, sosyalin tüm avantajlarına sahip olma, harika deneyimler ve tüm bu şeyleri yaratma yeteneği veriyor. Ancak seyahat etmek zorunda bırakmıyor, bu onu tamamen sürükleyici hale getiriyor.

Snoop Dogg, çeşitli kripto para projelerinde erken benimseyen bir yatırımcı oldu ve hatta Twitter’da profili resmi olarak bir NFT’ye sahip . Mart ayında ilk NFT koleksiyonu olan “Dogg ile Yolculuk”u duyurmuştu. Eylül ayında kendisine ait olduğunu açıkladığı pazar OpenSea üzerindeki NFT’ler ise 17 milyon dolar değerinde.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR