Cuma, Mart 3, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaTeknoloji ve Yenilik DünyasıNetflix Oyun Dünyasına Resmi Girişi Yaptı

Netflix Oyun Dünyasına Resmi Girişi Yaptı

Netflix Games Tüm Dünyada Kullanıma Sunuldu

Netflix, bir süredir hakkında çeşitli haberler duyduğumuz ve yolda olduğunu bildiğimiz oyun servisini dün akşam saatlerinde duyurdu. ‘Yarından itibaren kullanılabilir’ şeklinde yapılan paylaşımla duyurulan ‘Netflix Games’, Netflix mobil uygulaması üzerinden erişilebilir olacak.

Netflix mobil uygulaması üzerinden hesaplarına giriş yapan tüm kullanıcılar, oyunları ister çevrimiçi ister internete bağlı değilken oynayabilecek. Ayrıca bir Netflix üyeliğinde yer alan tüm profiller de oyunlara ayrı ayrı cihazlardan ve aynı zamanda erişebilecek. Android akıllı telefon kullanan kullanıcılar indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesi görecekken tablet kullanıcıları ise ayrı bir oyun satırı görecek veya indirip oynayacakları oyunlara ”Kategoriler” menüsünden ulaşabilecekler.

Çok sayıda dilde sunulacağı ifade edilen oyunlar, profilde seçili dil ayarına göre yayınlanacak. Eğer Türkçe dil desteği bulunmuyorsa, oyunların varsayılan dili İngilizce olacak. Oyunlar, çocuk profillerinde yer almayacak. Netflix Games’in tanıtılan ilk beş oyunu ise şöyle;

Stranger Things: 1984
Stranger Things 3: The Game
Shooting Hoops
Card Blast
Teeter Up

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR