Çarşamba, Mart 8, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaTeknoloji ve Yenilik DünyasıNetflix’ten TikTok Benzeri Yeni Özellik: Kids Clips

Netflix’ten TikTok Benzeri Yeni Özellik: Kids Clips

Netflix, “Kids Clips” adlı yeni bir TikTok benzeri özelliği ile daha genç izleyicileri kendine çekmeyi hedefliyor.

Dünyanın en popüler dijital yayın servislerinden Netflix, yeni bir özellikle karşımıza çıktı. Platform, TikTok benzeri kısa videoların yer alacağı “Kids Clips” adlı özelliğini bu hafta ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Latin Amerika’da kullanıma sunmaya başlayacak.

Şimdilik yalnızca iOS uygulamasında olacağı belirtilen özellik, çocuklar için dizi ve film kitaplığından kısa klipler gösterecek. Bloomberg’e göre Netflix, yalnızca belirli bir demografiyi platforma çekmek için değil, aynı zamanda kullanıcılarına geniş içerik kataloğunu tanıtmak için bu özelliği kullanmayı planlıyor.

Kids Clips, Dizi ve Filmlerden Kısa Videolar Gösterecek

Netflix, bu yılın başlarında başlatılan ve dizi film ve stand-up’lardan 15 ile 45 saniye aralığında değişen uzunluklarda kısa klipler içeren Fast Laughs ile daha önce TikTok’tan ilham almıştı. “Kids Clips” özelliği de bunun bir devamı olarak göze çarpıyor.

Kısa videolar, TikTok’un aksine yatay olarak izlenebilecek. Ayrıca çocuklar bir seferde yalnızca 10-20 klip izleyebilecek. Dört veya beş yaşındaki bir çocuğun ortalama olarak herhangi bir şeye iki ila beş dakika arasında odaklanabileceği düşünüldüğünde, daha kısa videolar bu yaş grubu için son derece ideal görünüyor. Netflix’in “Kids Clips” özelliği şimdilik Türkiye’ye gelmeyecek, ancak çok yakında dünyadaki tüm kullanıcılara sunulacaktır.

O zamana kadar Netflix’in ne kadar internet harcadığına veya çevrimdışı izleme özelliğinin nasıl kullanıldığına göz atabilirsiniz.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR