Cumartesi, Mart 4, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaCovid-19 GünlüğüOmicron'un ilk belirtisi! Fark etmek neredeyse imkansız

Omicron’un ilk belirtisi! Fark etmek neredeyse imkansız

Koronavirüsün Omicron varyantı dünyada endişe yaratmaya devam ediyor. Varyantla ilgili yapılan pek çok araştırma, virüse yakalanan kişilerin hastalığı hafif semptomlarla atlattığını gözler önüne serdi.

Koronavirüsün Omicron varyantı Avrupa’da endişe yaratmaya devam ederken, tespit edilemez belirtiler arasında daha net bir semptom olduğu ortaya çıktı. Buna göre, virüse yakalanan kişilerde ilk olarak boğazda cızırtılı ve hırıltılı bir ses oluyor. Ancak uzmanlar bu sesi duymanın çok zor olduğunu bu nedenle kişinin çok dikkatli bir şekilde kendisini dinlemesi gerektiğini söyledi.

Yapılan araştırmalar, tespit edilmesi oldukça zor olan varyantın ilk belirtisini ortaya koydu. Buna göre, Omicron boğazda hasara neden oluyor. Bir süre sonra kişinin sesi boğuk ve hırıltılı bir hal alıyor.

Ancak uzmanlar, bu durumu tespit etmenin oldukça zor olduğunu da sözlerine ekledi. Bu hırıltıyı fark etmek için kişinin kendisini oldukça iyi dinlemesi gerekiyor.

Avrupa genelinde tespiti oldukça zor olan Omicron varyantıyla ilgili uyarılar devam ediyor.

Bu belirtisi dışında Omicron‘un tıkanıklık, hapşırma ve gece terlemeleri gibi belirtileri var.

Ancak ZOE Semptom Covid Çalışma Uygulaması Projesi profesörleri ise burun akıntısı ve baş ağrısında yorgunluk ve boğuk sese kadar pek çok belirtinin Omicron’un habericisi olabileceğini söyedi.

Bunun dışında uzmanlar, aşısız olanların baş ve kas ağrısı gibi bazı semptomları daha güç bir şekilde atlattığının vurguladı.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR