Perşembe, Şubat 23, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaEkonomiSigara ve alkole büyük zam bekleniyor

Sigara ve alkole büyük zam bekleniyor

Sigaraya 1 Nisan itibari ile 4 ila 6 TL arasında zam geleceği iddia edildi. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Aybaş’da alkole yüzde 10-15’lik bir zam geleceğini belirtmişti.

Sigara fiyatlarına ocak ayındaki çifte zammın ardından 14 – 15 Mart tarihlerinde 2 lira zam gelmiş ve böylece 2022 yılı itibariyle toplam 6 TL zam yapılmıştı. Art arda zam gelen sigaraya yeni zammın uygulanacağı iddia edildi.

TARİH VERİLDİ

1 Nisan itibariyle sigara gruplarının tamamında en az 4 en fazla 6 TL zammın uygulanacağı sigara dağıtıcıları ve satıcılarına haber verildi. Vatandaş şimdiden sigara bulmakta zorlandığını, sigara satan büfe ve marketler ise dağıtıcıların sigara dağıtımını azalttığını belirtti.

Ayrıca Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş da “Alkole de yüzde 10-15’lik bir zam gelecek. Alkol zammının Ramazan ayının girişinde, nisan ayının 2’si gibi gelmesini bekliyoruz” paylaşımında bulundu.

ALKOLE DE YÜZDE 10-15 ZAM

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş da “Alkole de yüzde 10-15’lik bir zam gelecek. Alkol zammının Ramazan ayının girişinde, nisan ayının 2’si gibi gelmesini bekliyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir ise zamlarla ilgili, “1 Nisan itibariyle sigara gruplarının tamamında en az 4 en fazla 6 TL zammın uygulanacağı sigara dağıtıcıları ve satıcılarına haber verildi. Şaka mı bu?” diye sordu.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR