Perşembe, Şubat 23, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaGündemSON DAKİKA : Cumhurbaşkanı 2022 yılı için Asgari Ücreti açıkladı

SON DAKİKA : Cumhurbaşkanı 2022 yılı için Asgari Ücreti açıkladı

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan; Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 2022 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamını netleştirmek için yetkililerle toplandı. Buna göre yeni asgari ücret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 bin 250 TL olarak açıklandı. Bu rakama göre asgari ücret %50,44 artış gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı için asgari ücret açıklamasını yaptı.. Erdoğan’ın son dakika asgari ücret zammı açıklaması şöyle:

Bilindiği gibi bir sonraki yılın asgari ücreti her yılın Aralık ayında bakanlığımızın nezaretinde çalışan ve işverenler tarafından belirlenmelidir. Önümüzdeki yılın Aralık ayında yine işçi ve işveren bir araya gelecek ve yeni zammı belirleyecek. Bugünkü toplantılarla nihai karar verildi. 4 bin TL’nin üzerinde olması gerektiği yönünde komisyon kararı bildirildi.

ASGARİ ÜCRET 2022 BELLİ OLDU: 4 BİN 250 TL

Asgari ücreti 2022 en alt rakam 4 bin 250 TL olarak belirlendi. Çocuk sayısına göre bu rakam daha da artacak. Artış son 50 yılın en yükseğidir. Artış yüzde 50’nin üzerindedir.

Kimse ne işveren ne de işçi üzerinden herhangi bir spekülasyona girmemelidir. Bunların da istismarını yapmamalıdır. Yok geçmişte dolar şuydu, hesabı dolar üzerinden yaklaşmak doğru değildir. Sizin geçmişinizde siz TL’nin olduğu bir ülkede siz bu insanları dolarla mı, euro ile mi çalıştırıyordunuz bu insanları. Türk Liramızı kimseye yedirmeyeceğiz. Bazı sıkıntılarımız var bunları aşacağız.

ÇALIŞMA BAKANI VEDAT BİLGİN’DEN ASGARİ ÜCRET 2022 AÇIKLAMASI

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, Asgari ücret 2022 zammı ile ilgili Külliye’de açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Sürece katkısı olan tüm kurul üyelerini, sendikalarımızı tebrik ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza Komisyon kararını takdim ettim. Sayın Cumhurbaşkanımızın manevi desteğini hissettik. Kendilerine saygılarımı sunuyorum.” dedi.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR