Pazar, Mart 5, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaTeknoloji ve Yenilik DünyasıTwitter, canlı yayınlarda alışveriş yapma özelliği getiriyor

Twitter, canlı yayınlarda alışveriş yapma özelliği getiriyor

Twitter, yeni canlı alışveriş özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik, kullanıcıların hem bir yayını izlemesine hem de aynı anda alışveriş yapmasına olanak tanıyacak. İlk canlı alışveriş, Walmart’ın Jason Derulo ile Siber Hafta temalı bir canlı yayınında hayata geçecek. Canlı yayın 28 Kasım’da Türkiye saati ile 03.00’da gerçekleşecek. Ünlü şarkıcı, elektronik ve ev dekorasyonu da dahil olmak üzere çeşitli ürünler hakkında yaklaşık 30 dakika konuşacak.

Twitter, özellik hakkında şöyle dedi:

“Twitter’da canlı yayın, işletmelere en etkili hayranlarıyla etkileşim kurma gücü veriyor. Canlı yayına alışveriş yapma özelliği eklemek, alıcı kitleleri çekmenin ve onlarla etkileşim kurmanın doğal bir uzantısı olacak.”

Twitter ayrıca, “Alışveriş Yöneticisini” test etmeye başladı. Şirket, “Mağaza Modülü”nün kullanılabilirliğini genişletiyor. Temmuz ayında duyurulan araç, markaların ve işletmelerin profillerine çeşitli ürünleri öne çıkarabilecek çoklu gönderiye olanak tanıyor. Önümüzdeki haftalarda şirket, özelliği ABD’deki daha fazla satıcıya sunacağını söylüyor.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR