Cumartesi, Mart 4, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaYaşam StilVGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Eğitim hayatına devam eden öğrencilerin ekonomilerine büyük destek sağlayacak 2021 VGM burs başvurusu için tarihler www.vgm.gov.tr üzerinden yayınlandı. VGM burslarında ortaöğrenim başvuruları 15 Ekim, yükseköğrenim başvuruları ise 1 Kasım tarihinde başlayacak. VGM bursu yükseköğrenim öğrencileri için aylık 400 lira olarak belirlendi.

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

VGM Ortaöğrenim Bursu: 15 Ekim 2021 – 30 Ekim 2021

VGM Yükseköğrenim Bursu: 01 Kasım 2021 – 15 Kasım 2021

VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursu: 01 Kasım 2021 – 15 Kasım 2021

VGM BURSU NE KADAR?

Ortaöğrenim öğrencilerine VGM bursu, aylık 100,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 400,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 600,00TL burs verilmektedir.

ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Burs başvurusu nasıl yapılır?

Ortaöğrenim ve yükseköğrenim okuyanlar için Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları, kurumun web sitesi (http://www.vgm.gov.tr) üzerinden yapılmaktadır. Her eğitim yılının başında, hem ortaöğrenim hem de yükseköğrenim için Vakıflar Genel Müdürlüğünce belirlenen tarihler arasında burs başvuruları alınır. Başvurunun ne zaman ve nasıl yapılacağı Genel Müdürlüğün internet site sitesi olan http://www.vgm.gov.tradresinden en az 15 gün önce başlama tarihi duyurulur. Başvuru sonuçlarına ise yine aynı site üzerinden ulaşılabilmektedir. Bilgisayar, tablet veya akıllı cep telefonu üzerinden yapabilirsiniz. Fakat, tabletlerde ve akıllı telefonlarda işletim sistemlerinin sürümlerinden kaynaklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle başvurularınızı bilgisayar üzerinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Burs başvurularınızı bilgisayar üzerinden, Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla FireFox tarayıcılarını kullanarak kolayca ve hiçbir sorun yaşamadan rahatça yapabilirsiniz.

Burs alma hakkı olan öğrenciler burslarını, okullarının bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından alırlar. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, Vakıf Katılım Bankası’ndan kendi adlarına açılmış banka hesap numaralarının olduğu banka dekontunu ve gerekli evrakları burslarını yatıracak olan Vakıflar Bölge Müdürlüğüne iletmelidir. Öğrencinin bulunduğu bölgede Vakıf Katılım Bankası Şubesi olmaması durumunda Ziraat Bankası Şube’sinden de hesap açma işlemi gerçekleştirilebilir. İlgili bankalardan hesap açan öğrenciler, kamu ortak ATM’leri üzerinden burslarını çekebilir. Burs alan öğrencilerin ücretleri, ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından, her ayın 10’una kadar banka hesaplarına yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı olan 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine http://www.vgm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR