Perşembe, Mart 9, 2023
Muhasebe Günlükleri
Ana SayfaBlockchain ve NFT DünyasıVisa, kripto danışmanlık hizmeti vermeye başlıyor

Visa, kripto danışmanlık hizmeti vermeye başlıyor

Visa, dijital para birimlerinin benimsenmesi hız kazandığından, müşterileri için kripto danışmanlık hizmeti sunmaya başladı.

Visa’nın yeni hizmeti Visa Consulting and Analytics (VCA) bölümü altında olacak. Hizmet, kripto para ve non-fungible tokenlara (NFT) yönelik hizmet vermeye hazırlanan finans kurumlarına yardımcı olacak. Bankalar ve finans kurumları, kripto para odaklı kurumsal stratejilerini belirlerken Visa’dan danışmanlık hizmeti alabilecek.

Visa’nın kripto para departmanı başkanı Cuy Sheffield konu ile alakalı şöyle dedi:

“Bankalar ve kripto para ekosistemi arasındaki bu köprüyü kurmak için Visa’nın büyük bir rol oynaması gerektiğini düşünüyoruz. Her bankanın bir kripto para stratejisi olmalı.”

Visa’nın Avrupa kripto lideri Nikola Plecas’a göre, şirket 1 Ekim 2020’den 30 Eylül 2021’e kadar kripto bağlantılı kart programları aracılığıyla 3,5 milyar dolarlık dijital para birimi işlemi gerçekleştirdi.

Visa, kripto danışmanlığının bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin benimsenmesine yardımcı olacağını umuyor. Rakibi Mastercard gibi, Visa da kripto para birimlerini önemli bir büyüme fırsatı olarak görüyor.

SON EKLENENLER
- Advertisment -
Muhasebe Günlükleri

EN ÇOK OKUNANLAR